Leeomie7406 Leeomie7406
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

A restaurant owner spends 892 for 65 pounds of produce. Which equation could you use to find the price per pound

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 27-02-2018
(price/pound)*65 = 892
Answer Link

Otras preguntas

Construct an explanation describing how forensic techniques have changed over time. Include thoughts on both collecting and submitting evidence.
No man shall be required to worship or maintain a worship against his will. —Roger Williams, 1640 Based on this quotation, what did Roger Williams believe in?
what are the basic parts of a map and what does each part show readers?
How do soils form? A. Plants cement mineral particles together to form soil. B. Erosion transports mineral particles, and plants die and decay. C. Weathering br
Why does my life suck?
solve these..........​
Show ur work and check it
How does the government affect population density at a national scale? State scale? City scale?
YOO ITS 4AM AND I HAVE CLASS IN TWO HOURS I NEED HELP -4(7a+7)-2a=92
Directions: Supply the correct verb that best completes the sentence. Example: She stayed up all night because she bad news (receive) Sam stayed up all night be