dorliciasmith
dorliciasmith dorliciasmith
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sam bought 11 lb of rice for $6 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Soto0405
Soto0405 Soto0405
  • 25-01-2018
if u divide 11 by 6 u get 1.833333333333333 so i guess $1.83?
~hope i help~
(if i didn't pls let me know)

Answer Link
conroycrystal15 conroycrystal15
  • 25-01-2018
11lbs ÷ 6$ = 1.83 lbs per $
Answer Link

Otras preguntas

In early Africa, kings were responsible for a. settling arguments b. managing trade C. managing the army all of the above d. Please select the best answer from
Answer the question for 10 points
Please help! Any help is appreciated!
Mark Henry had a desire and a passion to not
I need a title and thoughts on this poem! I’m afraid to show you what’s really going on I’m scared that you’ll leave me I don’t think you’d love me after knowi
What is the equation of the line that passes through the points 15, nine and -2, nine
2. What's the opposite? a. Running 150 feet east.
Moons are natural satellites. They do not orbit the Sun directly. Instead, they move in an orbit around a celestial body, such as a planet. Which celestial bodi
Find The Surface Area 5cm 6cm 11cm
HOW DID THE AMERICAN GOVERNMENT SEEK HELP FROM ITS CITIZENS?