Seudónimo Seudónimo
  • 25-11-2015
  • Mathematics
contestada

What is 400g at 25p per kg

Respuesta :

redcloud redcloud
  • 25-11-2015
400g=.4kg
.4kg×25p/1kg=10p
Answer Link

Otras preguntas

Calogen Pty Ltd is considering buying a new calogen extraction machine. The machine is estimated to cost $140,000 which can last for 7 years before it becomes t
Choose the correct systematic name for the compound IF₃, -iodine fluoride -iodide trifluoride -monoiodine trifluoride -Iodine trifluoride
ms. dasilva needs to refill her stock of post-its. at the store, she finds two option: staples an 18-pack which costs $15.30. office max a 4-pack which costs $3
how many sets of vowel cards can be made from a pack of 72 index cards? how many will be left over?
Define the claims or facts cited in the article. Include: 1• Target group who will be affected 2• Time-period before health change to be expected. 3• Nature of
Mrs. Taylor is helping her students create accounting forms in class. They are entering numbers and text to create the forms, whichcalculate the ending financia
Determina la velocidad a la que se lanza un cuerpo de 15 kg, arrastrándolo por el suelo,sabiendo que recorre 3 m antes de detenerse. Dato: el coeficiente de fri
A 2-quart carton of pineapple juice costs $9.04. What is the price per cup?
help please I spent days on this
What were the Chinese’ views on the Great Leap Forward and the Cultural Revolution