litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
Samantha is developing a new design for a nuclear reactor. Why might she want to make a detailed computer model of her design? I. to test the physical theories
480 vibrations in 4 minutes whAts the period in seconds?
which of the following is a complex sentence A. of started to make pasta, but I changed my mind and made rice instead. B. I enjoy reading because it's a solit
Willingness to take turns is one way we can express our attitudes in
fairs were an important part of a
the ratio of pens to pencils in carlos case is 4:5 he has 16 pens how many pencils does carlos have
Solve the linear equation: x + 3 + x - 8 + x = 55
solve for g : 2g-m=5-gh
Why do viruses need living hosts, such as bacteria or eukaryote cells? A) The host cell is the source of food for the virus. B) Viruses depend on the host cells
Muddy water contains microorganisms, clay, and silt. Which of the following statements suggests that muddy water is a suspension? A.It is a heterogenous mixture