hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

the area of a sector of the circle with an arc measure of 45 degree and with a radius of 4 is?
What is x2 -6x-23=0 using square roots
The density of mercury is 13.6 g/mL. What is the volume of a 155-gram sample of mercury?
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.The smoothie recipe includes the following, frozen berries, yogurt, and vanilla extract.  B.The smoot
What were the causes of the cold war?
How many miles did the the russian empire stretch from east to west in 1861
When organisms must compete for resources, they will usually have a ____________ distribution. a. uniform b. random c. clumped d. competitive
What is the difference between anus and ovary
Which sentence does not contain any punctuation errors?  A.The smoothie recipe includes the following, frozen berries, yogurt, and vanilla extract.  B.The smoot
How were the democratic and republican parties formed?