harloogie
harloogie
23-10-2015
Mathematics
contestada
$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible
Respuesta :
AL2006
AL2006
23-10-2015
I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.
==> 13.66¢ per ounce
==> 7.32 ounces per dollar
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Homer's Iliad and Odyssey were examples of what kind of poems?
Word problem whose solution is |-70|=70
Samuel buys 3 3/4 feet of lumber for a shelf. The lumber costs $ 2.25 per pound how much did Samuel pay?
A bicycle wheel has spokes for support. Each spoke extends from the center of the wheel to the rim. Which method can be used to find the circumference of the bi
How does human evolution or natural selection relate to the susceptibility of disease?
Which of the following statements is an example of evidence a historian could use to support a claim about the American Civil War?
78 children attended a trip to California Adventure. 60 of them were boys. Find the ratio of the number of boys to girls, and express this ratio in all three fo
What is the size range for materials produced to be considered nanoscale?
Suppose that species A evolves and species B evolves in response to the changes in Species a. Species A then changes in response to the changes in Species b. Th
what is 8 is increased to 22