Jahshai
Jahshai Jahshai
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost 4.86

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
The answer to this is $3.24
Answer Link

Otras preguntas

What was the major discrepancy associated with the first of the Great Debates from the 1960 election campaign? A.) People who saw the debate thought Kennedy won
How can an organism be both a primary consumer and a secondary consumer?
Which of the following would have the highest terminal fall velocity? silt topsoil clay small pebbles
Which sentence is punctuated correctly? A.Ned asked, "How do these work"? B.Zachary said, "They look like tiny castles now". C."They really do!" exclaimed Pres
Truth’s frequent asking of the question “Ain’t I a Woman?” is an example of repetition. a. True b. False
What is the definition in the word trifold?
I need help w/ this.. It is for science
What is square root of 600 end root to the nearest tenth? Question 8 options: 24.4 24.3 24.6 24.5
Higher consumer prices are likely to be accompanied by: A. lower union wages. B. lower interest rates. C. lower production costs. D. higher interest rates.
Ambic pentameter is a meter with a. four unstressed and stressed syllables in a row. b. five unstressed and stressed syllables in a row. c. four stressed and