Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

Based on your research, which statement about the trend in college costs is accurate? The tuition at public institutions has risen rapidly, while rising littl
Determine whether you would take a census or use a sampling to collect data for the study described below. If you would use a​ sampling, determine which sampl
how do u do surface area of a cylinder
Match the terms to their definition. 1. consistent equations the determinant found when column 1 consists of the constants and column 2 consists of the y-coeffi
Rewrite the equation for x, and express its value in terms of a. 3/ax-4=20
Which is not true regarding reaction rates? (2 points) Catalysts are not used up in the reaction. Catalysts speed up reactions by lowering the activation energy
Is the answer A,B,C, or D? please help me
how has the geography of India made it difficult for its people to expand before modern technology?
what does the tragedy of antigone reach its peak A the oracle predicts disaster B Eteoclcls and polynicys kills each other C Haimon and Antigone die D Creon rep
A stalacite grows according to the formula L(t)=17.75 + 1/250t, where L(t) represents the length of the stalacite, in inches, and t represents the time in years