MrFist71
MrFist71 MrFist71
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 Kg cost $4.86 and the unit price for each packet of flower is the same? A. $0.81 B. $2.86 c. $3.24 d. $9.72

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 24-10-2017
The cost of 2 kilograms of flour is $3.24 (C).
Answer Link

Otras preguntas

Find the quotient of -196/4
I need help ASAP!!!! Pleaseeee
When simplified and written in standard form, which quadratic function is equivalent to the polynomial shown?
Health care costs in the United States are on the rise. Some people say that a universal health care system would bring costs down and increase access to care.
What was true about the Russian Revolution? A. It resulted in a world famous crisis B. It caused a decrease in immigration to the United States C. It restored
A group of rowdy teenagers near a wind turbine decide to place a pair of pink shorts on the tip of one blade, they notice the shorts are at its maximum height o
dp/dt = t²p − p + t2 − 1.
(5.9)(1.102) What’s does that mean
Answer the question based on the data in the two-way table. Gender Grades Below Average Above Average Total Boy 14 23 37 Girl 16 22 38 Total 30 45 75 Which stat
I need help Center? Radius?