distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

A toy manufacturer makes a toy truck, a toy car, and a toy boat. The production spreadsheet is:Toy Time to Produce Cost to Produce Profit for Each Truck 10 minu
Yikes mctugg bought 1/2 pounds of potato salad. He ate 2/3 of it for lunch. How much potato salad was left for an afternoon snack
"a branding strategy in which a firm uses a different brand for each of its products is called ____ branding."
Which of the following was most likely to be a "whig?" A. An irish catholic veteran of the French and Indian Wars B. A wealthy merchant in New York City C. A Ch
three characteristics of the Federalist position
Théo Has $5 more than Denise and denise has $11 more than Rudy. Together they have $45. How much money does each have?
(-1,2) and (3,4) what's the midpoint ? Show work please.
When more than one cultural group lives in an area this is called what?
How did Adam Smith believe individuals would help their home countries economies without government regulation
Burials as Historical Texts, if these burials are texts, what are the stories?