0682463
0682463
22-09-2017
Mathematics
contestada
what is the unit rate for $420 for 15 tickets
Respuesta :
kelxshensky
kelxshensky
22-09-2017
28
for each ticket
= unit rate
Answer Link
sakshishah2656
sakshishah2656
22-09-2017
$28 for each ticket
TO find the unit rate of a product divide the number that you want to find the rate of by the units
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
what percent of 1.60 is 6
what is the answer 6²÷2(3) +4
Who were known as "carpetbaggers" and "scalawags"? Northern confederates who tried to take over Southern lands and businesses after the war Northerners who trie
what does an ecopsychologist study?
After they diluted the dark soda, it looked more like iced tea. Using the context, the word diluted means watered down drank filled up pledged
Which best describes Hadrian's beliefs? He wanted to conquer as many lands as possible. He believed building roads and waterways was a waste of money. He advise
The five factors encouraging industrial growth included: improved transportation war modern machinery lower production rates improved communication better produ
What was the purpose of the Hawley-Smoot Tariff of 1930?
What does the word Bantu mean?
How do we precisely measure the standard of living in a nation or economy?