22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

factoring by grouping how do i solve it 8r^3-64^2+r-8
How did the Ten Commandments change beliefs? a. The Hebrews came to believe that all people were equal in the eyes of God. b. They showed the Egyptians that th
what is the least common multiple of 24 27 and108
at the market price for a product, quality demanded equals the quantity supplied. there is no excess demand and no excess supply. what economic term describes t
At the end of World War I, which of the following caused the greatest damage to President Wilson’s legacy?.
What does Roosevelt mean by "the withered leaves of industrial enterprise"? (5 points) Failed businesses Unproductive farms Unemployed Americans Lack of busines
In a market economy why do firms usually offer a variety of products and types of products for sale?
A pet store currently has a total of 45 cats and dogs. There are 7 more cats than dogs. Find the number of cats and dogs in the store. Write and solve a system
In what ways does a river carry its load?
the movement of static electricity into an object is an?