Alanbukowski Alanbukowski
  • 26-08-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for 12$ each and a pack of pencils for 6$ how much money does she need

Respuesta :

lukerodneyov9igd lukerodneyov9igd
  • 26-08-2017
just multiply 4*12 and add 6.
answer =54
Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP PLEASE The most efficient way to ensure that producers are responsible for products is through advertising legislation. labeling compliance
State two advantages of a lead-acid accumulator over a leclanche cell​
The length of two sides of a right triangle are given. Find the length of the third side. Round to the nearest tenth if necessary legs:28 in. And 15in
HELP ASAP PLEASE!!! Read the excerpt from A Christmas Carol by Charles Dickens and answer the question. On Christmas Eve, the Ghost of Christmas Present brings
When was the first draft instituted in the united states?
Name some examples of situations when you use attentive
Which language was the basis of French and Italian?
Which of these tools does the government use to regulate and keep banks from over-extending themselves?
How does a natural monopoly function
What is the antonym for car