itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
which one of the following provisions was part of the first draft of the Articles of Confederation submitted to the Second Continental Congress but not in the f
Which of the following is a question you should ask your boss regarding individual performance evaluations? A. What kinds of materials are used? B. Is th
Which two factors explain why Great Britain’s economy experienced a period of stagnation after World War 1
Maria is unconsciously attracted to her best friend, lydia, but she constantly talks about how much she hates homosexuals. according to freud's theory of psycho
People who are in business have a right to make money. it's been that way since the first caveman traded the first wooly mammoth hide. that's an essential human
Daisy sent gatsby a letter while he was at oxford informing him of her engagement to tom buchanan true or false?
While penny is undergoing chemotherapy to treat her leukemia, she depends totally on her daughter to care for her, drive her to appointments, do her shopping, c
a family has two cars. the first car has a fuel efficiency of 30 miles per gallon of gas and the second has a fuel efficiency of 35 miles per gallon of gas.
What weather would create the biggest surfing waves? A) Weak winds that blow for long periods of time for a long fetch B) strong winds that blow for a short
In both plant and animals cells, the cell membrane 1. Produces enzymes 2. controls reproduction 3. is composed of sugars 4. Regulates diffusion