wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the slope for the line AB if A(4,-7) and B(-2,-7)?
The United States and the Soviet Union became important members in
Hi, please I have a question, english: “She heard a hiss in the air, and past her cheek something lashed and sharply stung, and loathsome tarred strings whipped
In a unit circle, ø=180°. What is the terminal point? A. (1,0) B. (0,-1) C. (0,1) D. (-1,0)
Has anybody ever read “A Work in Progress” by Aimee Mullins if so can you help me i will give you Brainliest
Write an equation for the lined graphed
Merchandise to be purchased: New tablet - $149.99 Discount- 35 % off What is the amount of the discount? What is the total amount paid?
One side of a triangle is two times the second side. The third side is 5 feet longer than the second side. The perimeter of a triangle is 49 feet. Find the leng
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! What is the radius of this circle? 8 inches 4 inches 64 inches 16 inches
Digestion of beaten rice, meat is slowerthan digestion of glucose, fruits, why?​