CutiePie200 CutiePie200
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

so lets say walmart is selling pickles 5.99$ the other store sells it for 3.49 which one is better to buy

Respuesta :

everimagining
everimagining everimagining
  • 21-05-2017
You pay $2.295 for walmart, and 1.163 for the other store.
5.99/3 cans of pickles = x/1 can of pickles
3.49/2 cans of pickles = x/1 can of pickles
Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me out on how to write a 500 word essay please
please anyone who knows
if you were asked to divide your state into regions, what features would you use to define those regions why
Pleeeeeeeease help!!!
Which equation represents a line with a slope of -4
Suppose a decrease in consumer confidence has caused aggregate demand to shift from AD to AD1. [Insert 1st screenshot] Instructions: Enter your answer as a whol
suppose that out of 10 trees planted in a yard only five survived. what kind of hypothesis could make about this observation for event.​
What quality of mind did researchers find in people who expressed self - centeredness? a wandering mind a focused mind a flexible mind
Find the radius of a regular hexagon with perimeter 48 units
Three points representing the corners of a rectangular garden are A (-7, 3), B (7, 3) and C (7, -3). How could you use the coordinate plane below to find the c