victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

Who is Sunni Ali? He was a great Soninke warrior. He was a great leader of Songhai. He was a great leader of Mali. He went on a pilgrimage to Mecca
What is 75% of 18 I'm really confused on this lesson
An above-ground swimming pool is leaking. After 1/2 hour the pool has leaked 7/8 of a gallon of water. How many gallons of water per hour is the swimming pool l
If you drive for 3 hours at 60 mph and then for 2 hours at 70 mph, how far will you travel?              a.) 300 miles  b.) 320  c.) 350  d.) 380
13 apples for 2 pies
Which of the following is the best example of peer pressure using a reasoning tactic?A.  "Have a cigarette. Everyone in this group smokes."B. "C'mon and take a
What is 84.7 divided by 7
What is the density of Neon at room temperature?
Both 2 and 5 are common factors of a number. The number is between 101 and 118. What is the number? Give a reason for your answer.
Which words in this sentence are proper nouns? Many immigrants passed through ellis island when they arrived in the united states.