Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Davis bought 18.6 inches of pipe. He paid $0.30 per inch. How much did Davis spend on pipe? A. $5.58 B. $6.20 C. $55.80 D. $62.00

Respuesta :

owenf owenf
  • 23-02-2017
A. $5.58
18.6 • $0.30
Answer Link
datboi223 datboi223
  • 23-02-2017
B 6.20 $            18.6 Divided by 0.3 = 62
Answer Link

Otras preguntas

Why is the direction of position V upwards?
please tell me answer quick
Which of the following is an example of government corruption A.)an agreement between two political opponents B.)the use of the power of public office for pr
How does the 19th amendement represent an example of the progressive era reformers goal of expanding democracy?
What was a chief cause of the rising prices of the 1970s?
Sweets are sold loose, or pre-packed in 120g bags. The 120g bags are ?1.49 each. The loose sweets are ?0.89 for 100g. By calculating the price per gram, determi
In which sentences is active voice used correctly? (Select all that apply.) The tornado destroyed everything in its path, but the people had enough early warnin
Can anyone help me solve the problem please and thanks.
Voting question please help
Convert the following decimal to a common fraction. Reduce to lowest terms 0.625 = 62/100 7/8 5/8 6 2/5