YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the function f(x) = 1.5x + 7.6 when x = 1.1?
Read the passage from Jane Austen’s novel Pride and Prejudice. She could think of nothing more to say; but if he wished to converse with her, he might have bett
Nitric acid in urban environments is formed in the reaction of answer with answer
To mix a punch, Lindsay begins with 3 liters of lemon-lime soda and adds 1,893 milliliters of cranberry juice. How many 250-mL glasses of punch can be served? N
Alonzo sprints for 500 meters along a straight track during a race. After crossing the finish line, he to walks back along the track for 50 meters to cool down.
what 6 characteristics distinguish archaebacteria from eubacteria
Name at least two advantages of using models in science
the league of nations was a forum to what? through its charter, member nations pledged to what?
Evaluate B2 for B = -4.
What is the best kind of cleaning agent to use for cleaning burned-on grease?