Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Ray should consume 2,000 calories every day. He consumes 1,735 calories to get essential nutrients. What is Ray's discretionary calorie allowance?
wind blows to where there is a higher..
What element do all living things have in common
a high pressure center is generally characterized by
Blocking access to a facility computer system by unauthorized user is accomplished through use of
Which of the following is not a reason fluorescent lamps are advantageous over incandescent lamps? A. Fluorescent lamps are more efficient than incandescent
what is an other name for oral historians
Which fungal structure produces enzymes that break down food?
Great amounts of atomic energy are released when a _______reaction occurs.
Is this correct if not let me know