br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

What argument does the author anticipate and refute in this excerpt from the Declaration of Independence? "Nor have We been wanting in attentions to our British
What is the Sahel?????????
Objects that are able to fall have what type of energy?
Which sentence is written correctly? A. Skim milk is more lower in calories than whole milk. B. Your painting is the most colorful in the entire exhibit. C.
Read the sentences. Queen Elizabeth rode in a carriage. The carriage was drawn by two Windsor Greys. She waved to the crowd. Which of these best combines these
If sin theta = (sqrt 3)/2, which could not be the value of theta? A. 60 degrees B. 120 degrees C. 240 degrees D. 420 degrees I know that the solutions for theta
Is a tiger 30 kilograms or 300 klogrames plz help plz plz plz thank you ( - :
The introduction of which of the following most contributed to declining automobile prices during the 1920s?
How is proportional and equal representation seen in the legislative branch
mary jo decided to solve the equation 3x-2=-x-6 by entering each of the exppressions into her graphing calculator. to solve the equation as a system, she enter