as20000 as20000
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

A 10 gallon tank of gas cost 22$. Find the unit price per gallon

Respuesta :

leana8605
leana8605 leana8605
  • 25-04-2022

Answer:

what...

Step-by-step explanation:

Answer Link
2wicedate
2wicedate 2wicedate
  • 25-04-2022

Answer:

2.2$

Step-by-step explanation:

22 divided by 10

Answer Link

Otras preguntas

Pls help me with this!! (Yea and I know this isnt biology but they didnt have the subject for this) Now I know that stress changes Earth's crust by changing the
It requires two sticks of butter to make a batch of 15 cookies. How much butter will it take to make 300 cookies?​
help? with complete solution​ please help me please
PLEASE HELP Absolute Value Inequalities
Find the value of x for which m || n.
eg How many Mg atoms are there in 0.764 moles of Mg? atoms
Business revenue is (1 point) money collected through product sales money a firm must pay for production taxes a firm must pay to the government taxes collected
help mee pleasee .·´¯`(>▂<)´¯`·.​
write an assignment that stores the remainder obtained from dividing 87 and 8 in the variable leftover (computer science python)
Using Proper Nouns in sentence. Fill in each blank with a proper noun. Remember to capitalize each proper noun.