rwhaley742 rwhaley742
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $1.19 per pound. What is the cost of 2.16 pounds of strawberries?

PLEASEEE HELPPPP

Respuesta :

jsimpson11000 jsimpson11000
  • 25-04-2022

Answer:

$ 2.57

Step-by-step explanation:

1.19 $/pound  * 2.16 pound =

Answer Link

Otras preguntas

Does alcohol influence your choices
Slope and y-intercept of -x + 4y = 20
#9 how do we do it and what is the answer
Is the following conclusion valid? If not, find a counterexample. If the weather is sunny, it is a good day to wear a T-­shirt.
U.s. companies that operate abroad, particularly those who contract with foreign companies, are now ________ human rights and environmental standards followed b
What's the area of this pic?
help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Jeff, a world-class triathlete, visits a dietitian to obtain sports nutrition advice. during his visit, jeff is asked to recall what he ate for the past 24 hour
PLZZZ HELP I'LL GIVR U A MEDAL N FAN U
what can a person do to help increase their credit score A) charge all monthly expenses to the same credit card. B) Use only a small percentage of your credit