itzfreeakinjay itzfreeakinjay
  • 21-04-2022
  • Mathematics
contestada

8 over 10 devided by 1 over4

Respuesta :

elliegrichardson elliegrichardson
  • 21-04-2022
Simplified to 4/5 divided by 1/4
Keep change flip to be 4/5 times 4/1
16/5
Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 45 ounces of potato chips for $4.79 a Choice
Suppose your friend multiplied 1.2 and 2.6, then got 31.2 as the product. Is your friend’s answer reasonable? Justify your response.
When a parent country sends people out to establish different settlements on new lands, this is called _______________. a. colonization b. civilization c. organ
Sidney jarred 15 liters of jam after 3 days. How much jam did Sidney jar if she spent 7 days making jam? Assume the relationship is directly proportional.
As the ball rolls down the ramp, there are changes in kinetic and potential energy. How much kinetic energy does the ball have when it re
How does president Obama think education contributes to success?
Like other ancient civilizations, the earliest civilization in India developed________. A.close to its mountains B.along its coast C.near a river valley i will
A line with a slope of 1 passes through the point (7, 9). What is its equation in slope-intercept form?
Darrel wakes up and notices there are water droplets on his window. He is confused about why there are water droplets because it did not rain last night. Which
How can assumptions draw false conclusions and limit perception