BlackFrosty
BlackFrosty BlackFrosty
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Jake bought a 40-ounce bottle of olive oil for $4.48. He used 30% of the olive oil in two weeks.

Respuesta :

Angel1132
Angel1132 Angel1132
  • 26-01-2017
He would have used 12 bottles of oil in two weeks.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! Write an absolute value equation with the solution -1 and 5 Write an absolute value equation with no solution
Which of the following are rational numbers?​
In CengageNOWv2, you may move, re-size, and rearrange panels in those assignments that use multiple panels. A. True B. False
To conduct a proper experiment, how many independent variables should be tested at a time in a controlled experiment to get a reliable result?
how did society orginate?​
Given that x = 2 and y = 3, how much less is the value of 3x2 – 2y than the value of 3y2 – 2x?
One of the big ideas in science is that an experiment can be
to divide fractions invert the second fraction and multiply True Flase
Please help ASAP!!!!!!
You will hear a series of expressions. Identify the expression (a, b, c, or d) that does not belong in each series.