cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

is 7/8 natural, whole, integer, rational, irrational​
What were the THREE reasons Santa Fe was selected as the site for the capitol
1. A recent study revealed that 45% of business travelers plan their own business trips. The study is to be replicated with a sample of 12 frequent business tra
What refers to marketing via the Internet using company websites, online advertising and promotions, email marketing, online video, and blogs
8x + 2 + 4y; x = 9, y = 2
How many dm³ of hydrogen,measured at s.t.p.,would be needed to reduce 47.7g of copper(II) oxide to copper?A. 4.48B. 6.72C. 10.82D. 13.44help a friend please....
What is the slope of the line below? (-4,6) (1, -9)
Refer to the following distribution of commissions:______. Monthly Commissions Class Frequencies $600 up to $800 3 $800 up to 1,000
A person pulls a box across a floor. Which is the correct analysis of the situation? A. The box moves forward because the person pulls forward slightly harder o
solve for x 6 (8X minus 1) equals 9 (x + 2)