hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tyrees purchase a container of juice that contains 220 cal the label says the 60% of the calories are from carbohydrates how many calories are not from carbohyd
solve for j. question in the attachment
Blood pressure is a cognitive process because it is observable with lab equipment. true or false
Can someone please help me solve this problem?
The product of 9 and a number is 12 less than three times that number. What is the number?
The amount of energy lost at the transition between each trophic level of the pyramid of energy is about _______.
How do you solve 90.5 divided 7.3?
What is likely to happen in the long term if the Earth continues to absorb more energy than it emits?
What occurs when a rock is broken into smaller pieces without a change in the rock's mineral composition?
How do you solve 90.5 divided 7.3?