notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

List the all current Supreme Court Justices and one interesting fact about each
Which of the following could be a first step in correctly solving the equation below? 5(x-2)-2x=2 A.5(x-2)-2x+2=0 B.5(x-2)-2x=2-2x C.5x-2-2x=2 D.5x-10-2x=2
John has never told anyone about his fear of spiders. we can assume this fear is part of john's __________ self.
Simplify -2[9 - (x + 7)].
How is Ruth's decision to go to Bethlehem related to all believers? Bible PLEASE HELP
Explain the difference of 976-522 without finding the exact resolution
The crossover percentage between two different genes is __________.
If a ball is tossed straight up in the air, at what position is its potential energy the greatest
To prevent an overuse injury from occurring, a person should A. tie sneakers extra tightly to ensure a correct fit. B. stay with the same exercises so t
Which web 2.0 tools have 13 and under age restrictions?