babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

the product of negative nine and x
Which word in the sentence does the adverb modify? The stronger man easily lifted the other wrestler. A. stronger B. lifted C. man D. wrestler
Select all that apply. What two advantages did Hitler and Mussolini have over nearby countries? military strength stronger nationalism modern weapons greater in
According to the federalists, why would it be difficult for ordinary people to be effective in governing the nation?
How do u solve this algebra problem 5n=20
what does strength mean in dance?
Facts about the declaratory act of 1766
what is the weight of a 2.06 kg text book. show work please
a square is drawn inside a circle so that it's vertices touch the circle. if the radius of the circle is 15 cm, what is the perimeter of the square
What is march madness? Where does the final four take place this year?who participated in it and when does this event occur? What would u choose to study while