tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

In "The Bat-Poet," which best describes the little brown bat's attempt to write a poem about bats? A. It is more boring because he does not find anything inter
A solution that contains a small amount of salt and a large amount of water is said to be a _______ solution. A. concentrated B. unsaturated C. dilute D. satura
How do you get y by itself in the equation 2x - 3y = 0
how many 1/2-inch tiles would Colby need to cover the top of the box if its 7 1/2 inches long and 5 1/2 inches wide. (how do you know, describe STEP BY STEP)
What powerful king united ancient Egypt? A. Narmer B. Ramses II C. Amenhotep D. Tutankhamen
Can some one give me step by step instructions on how to solve this? log(4x+3)=0
Why are the parts of an atom that electrons occupy called electron clouds?
what is the area of 4ft by 6ft by 2ft by 4ft by 6ft by 10 ft
Which two inner planets have water in the form of ice?
Which sentence contains an essential adjective clause? The coach explained the rules that the officials revised in 2010. The coach, an expert in the sport, expl