grej3218
grej3218 grej3218
  • 23-12-2021
  • Mathematics
contestada

Raman purchased 2 an 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. WHat was the price per pound

Respuesta :

zpbrown
zpbrown zpbrown
  • 23-12-2021

Answer:

$3.9 per pound

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

100Points! Example: Describe the protagonist of your novel or short story. The protagonist of my novel is a tough, sixteen-year-old girl named Delaney who is s
In 2013 cumulative preferred shareholders should have received a dividend of $10,000, but the company didn't pay a dividend. In 2014 the preferred shareholders
Photosynthesis is necessary for life on earth because O It supplies oxygen for animals O All of the listed answers O It creates food for plants. o It supplies f
want to learn symmetry?​
There are ___ types of resources.2534​
Select all that apply. Select all reasons data mining is important to businesses. It cuts costs. It identifies long-term goals. It solves problems. It increases
Identify the example of a graphic feature.subheadingtitleillustrationcaptionhelp I need it finish before 3rd period​
2 3 4 TIME REMAINING 56:56 Ruth is writing an essay about the reasons for changing a folk tale from a dark, grotesque story to a story that is appropriate for c
Choose the correct answer to what you can replace arrested with “The thief, ARRESTED for the robbery, shot at the security guard A. Gerund B. Participle C. In
Sally bought 20 watermelons and only ate 5 watermelons. She gave her brother 3. How many is there left?