jleluga
jleluga
21-12-2021
Mathematics
contestada
Cost 500 charge 25 per unit
Respuesta :
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren
21-12-2021
Answer:
20 units
Step-by-step explanation:
Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
___________ epithelium lines the gut, and is specialized for absorbing nutrients.
Part B The store gives a discount to customers who use cash instead of a credit card for a purchase. The discount is equal to 45 of the 1.75% processing fee the
How is Ariel portrayed in the Balinese production of The Tempest?
A counter in Marvin's kitchen is 4 feet wide and 10 feet long. Marvin wants to replace the counter with a granite countertop, which would cost $15.24 per square
Would you like your new desk finished with a(n) _________ of walnut, maple, or mahogany
Can anyone help me? It would be greatly appreciated <3
If a sound wave is produced with a wavelength of 1.04m what is the waves frequency
what’s the relationship between logos and fallacies
why is it difficult to break the cycle of malaria deaths?A. malaria is not a preventable diseaseB.malaria effects the poorer nations and puts an even greater dr
using complete sentences explain the Whiskey Rebellion and why its outcome is significant