wildbill33241 wildbill33241
  • 21-12-2021
  • Mathematics
contestada

Yuki bought a pound of confetti for \$12$12dollar sign, 12. What is the price, in dollars, per ounce of confetti

Respuesta :

habelbenedict96 habelbenedict96
  • 21-12-2021
12 dollars he bought pound confetti the answer is 12 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Steroids contain a 4-ring structure. True False
Simplify image below 20 POINTS!
Hello i need hell to answer this, thank you in advance <3 (The subject is science) and please take your time, again thank you in advance. <3 (I’m sorry if
Find the value of x. A. 5.58 B. 9.14 C. 15.2 D. 10 PLEASE HELP!!! :(
SUBJONCTIF!!! 6 Reformulez les obligations, permissions et interdictions suivantes avec une expression suivie du subjonctif. a Je suis obligé d'aller travailler
A food worker has been slicing melons for four hours. Her single-use gloves are intact. Should this food worker change her gloves? A. No, because her gloves are
Do the following graphs represent a mathematical function? If not, explain why.
Determine which of the following mappings are functions. If the relation is not a function, indicate why it is not.
HELP ASAP PLz ITS DUE AT 11:59
Could you please solve this problem? Thank you so much.​