zainabmutairi27
zainabmutairi27 zainabmutairi27
  • 25-11-2021
  • Mathematics
contestada

Taylor buys candy at the store that costs $1.50 per candy bar.
Create a table that could represent Taylor’s cost per candy bar.
Candy
Cost
0 /0
1 /1.50
? ?
? ?
? ?

Respuesta :

enbros12n enbros12n
  • 01-12-2021

Answer:

2/ 3.00

3/4.50

4/6.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is this statement true the top of the parallelogram is twice the circumference
how did rivers play a role in the settlement of the West?
Which of these are correct
Why do we celebrate Veterans Day??
a carton can hold 1000 units cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes.
Explain why automobile owners in severe northern climates often add air to their tires in the wintertime and release some air from the same tires in the summert
what do u mean by rotation of earth
Tape diagram of 1/4 of 24
does pewter melt easliy
after increasing by 30% it became $520?