Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

an object is in motion when?
which of the followibg occurred before the second continental congress met in of 1775
Determine whether the given point lies on the graph of the inequality. (-1,-3); -x-6y < 19. in this case, is the point on the graph (yes or no)
_______ is a subtype of the continental climate. A. that absorbs ultraviolet radiation from the sun. B. where gas molecules can be exchanged between
Rising levels of carbon dioxide most likely
What is the mission of the Federal Trade Commission
why is it important for DNA to replicate during interphase, before mitosis
Which illustration represent the substance at a higher temperature? Explain.
Alice Cortes bought three yards of cloth to make a dress. The cloth was on sale for $1.93 per yard. How much did Alice pay for the cloth if the sales tax was 5%
Urgent help! This is very important please help me fast! How do you do: Expand & simplify:(x 4)(x 2) Can you tell me how to work it out please?