christinasukha2486 christinasukha2486
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this questionnnnn

Help me with this questionnnnn class=

Respuesta :

taylorwritexz taylorwritexz
  • 22-10-2021
Each bottle of juice costs $1.05

because 26.91-1.71 = 25.2/24 = 1.05
Answer Link

Otras preguntas

(HELPP) twelve people can paint a barn in 15 days. how many days will it take for them to finish the work if each person's productivity is increased by 25%?
Fill in the blank to explain how Ernesto and Tami resolve their problem .
what is the name of the department store where buddy works in elf?
what action movie star founded his own martial arts system?
45,43,45,44,44,44,47 Using this data, create a dot plot where each dot represents a season.
a standard dipstick urinalysis includes ____________.
why are you studying english
A cross-functional work team is having difficulties in operating smoothly, and friction has developed among some of the members. Many of the strongest complaint
The table shows the transportation method of employees at a certain company. What percent of the total amount of employees drive a bus to work? Car: 758 Bus:53
hola amigos de primer mundo xd les doy unos puntos ​