raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do I find out how to decompose 3/10
Changing an –um to an –a to form a plural comes from
what is a wave coming into a barrier
seth traveled 1 mile in 57.1 seconds. about how fast does seth travel in miles per hour
The Incan road system was built primarily for the purpose of allowing?
root word of explanation and immovable
in a republic citizens select their own leaders? true or false
Each and every are indefinite pronouns. true or false
How do the gods assist in Odysseus' dilemma with Circe?
what is x+2=17-4x for a multiple step equation