gingerpeyton
gingerpeyton gingerpeyton
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1

Respuesta :

babangamon
babangamon babangamon
  • 24-09-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12lb=$4

X = $1

12=4x

x = 3

Therefore; $1 is 3lb

Answer Link

Otras preguntas

Please help somebody it’s due in one hour
identify the effects of the storm surge in order to construct ways. Pa help po pls... I really need help po. I'll mark brainliest who answered po.
8. (6.6) Lizzy is buying oranges and pineapples for an evemt. Oranges cost $3 per pound and pineapples cost $4 per pound. Lizzy needs to buy at least 16lbs of f
Choose one amendment and paraphrase the theme of that amendment.
Write an equation in point-slope form that passes through the points (2, 4) and (-3, -6).
Where is the hometone DO located in the following Key signature 21 Key of C major 22 key of F major 23 Key of G major
PLEASE HELP HURRY Actividad 4 Traduce cada frase al español. Cambia los objectos indirectos y directos a sus pronombres. Sigue el modelo. Modelo: I sell my hor
Find the surface area of the soild.​
Choose the best answer from the drop-down menu. Software maintenance is a phase in the ✔ software development process. Software that is maintained by develope
bakit mahalaga ang wikang ingles?