AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suppose you have a piece of ribbon that is 6 feet long, and you cut off one piece that's 3 2/3 inches long and a second piece that's 2 5/6 inches long. How much
Divide to find the quotient. 1.44+.32​
When 1,2504^3/4 is written in its simplest radical form, which value remains under the radical? 10 6 5 2
What’s the answer plss i really need help
PLEASE HELP!!!! I’ll give you brainliest!! What is a worksheet? A) a feature of OneNote B) a file in Excel C) an application for Word D) a spreadsheet in Excel
You bring 1.5 dozen bagels to school. A dozen bagels cost $5.98. You used a coupon that took $1.00 off the total.
in fruit flies, long wings (w) are dominant over short wings (w), and red eyes (r) are dominant over orange eyes (r). each individual possesses two alleles for
a company has declared a dividend of $6.75 per share on its stock. capital gains are not taxed. suppose the irs has issued a new regulation that requires taxes
Pete’s Variety Shop reported the following sales for the first 20 days of May. Prepare a frequency distribution for Pete. $ 100 $ 400 $ 600 $ 400 $ 600 100 600
after glycolysis and the tca cycle, but before the electron transport chain and oxidative phosphorylation, the carbons of glucose have been broken down to co2 w