Respuesta :
Answer:
Each book costs $27.
Step-by-step explanation:
Subtract 254 - 11.
254 - 11 = 243
Now, divide 243 by 9.
243 ÷ 9 = 27
Hope this helped!
Answer:
Each book costs $27.
Step-by-step explanation:
Subtract 254 - 11.
254 - 11 = 243
Now, divide 243 by 9.
243 ÷ 9 = 27
Hope this helped!