dylanteer dylanteer
  • 23-06-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $198.00 to buy beef to make 300 meatballs. What will the cost be
to make 120 meatballs?

Respuesta :

larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 23-06-2021

Answer:$181.81

Step-by-step explanation:300/198

=1.5151515….multiple by 120

=181.818181

Answer Link

Otras preguntas

Which formula is used to indicate perfect progressive tense? A. be + verb + -ing B. have + been + verb + -ing C. have + verb + -ing D. will + verb
Black markets are associated with _______ and the resulting of product shortages. A. price floorsB. ceiling pricesC. surplusesD. scarcities
Kepler devised three laws to explain ? the in the universe. According to the first law, a planet revolves around the Sun in a path similar to ? with the Sun fi
If all the people in new york city were to disappear, what force of nature would cause the most damage to the city's infrastructure? apex
Please Help asap . picture attach
What keeps the earth suspended in outer space?
Jamal uses the steps below to solve the equation 6x – 4 = 8.Step 1: 6x – 4 + 4 = 8 + 4Step 2: 6x + 0 = 12Step 3: 6x = 12Step 4:  = Step 5: 1x = 2Step 6: x = 2
Which statement would the Greek philosophers Aristotle and Plato be most likely to agree with?
Pleaseeeeeeeeeeeee Helppppppppp
NEED HELP ASAP PLEASE!!! During the Renaissance, A) Machiavellianism B) Humanism C) Pragmatism D) Intellectualism , a secular and cultural movement based on a