alekiannchihuahua628 alekiannchihuahua628
  • 21-06-2021
  • Mathematics
contestada

A 15-day supply of vitamins costs $1.74, what is the price in cents per day?

Respuesta :

reinhard10158
reinhard10158 reinhard10158
  • 21-06-2021

Answer:

it costs 12 cents per day.

Step-by-step explanation:

15 days cost $1.74

1 day then costs 1.74/15 = $0.116 ≈ $0.12

Answer Link

Otras preguntas

ANSWER THIS QUESTION AS QUICK AS YOU CAN YOU WILL GET BRAINLY AND PIONTS PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!! Which of the following is NOT true about comparisons
Can someone please help me with my science research I kind of need help in a few things that I listed, I’m currently working on this element which is called Cur
Consider the reaction H2O(g)+Cl2O(g)=2HClO(g). At equilibrium,the concentrations of the different species:[H2O]=0.077M,[Cl2O]=0.077M,[HClO]=0.023M. What is the
Ariza paid $13.50 for 10 bottles of juice. Each bottle costs the same price. What is the price of one bottle of juice? $0.14 $0.74 $1.35 $3.50
2. What's the primary cause for how Russia industrialized at the most rapid rate of all European powers? A. Surplus workers B.Government involvement C.Technolo
Yay so, Which one of these answers is part of pi? 5.6 3.14 2.89 7.77 None of these (I know the Swansea but y’all fill in the blank to this phot lol anythin
M. elementcenabrecht0.5 mele of an​
Which of the following have metallic bonding? 1. Magnesium chloride 2. Hydrogen chloride. 3. Magnesium. 4. Chlorin
Find the value of x in the parallelogram.
Name and explain the three actions of the penitent in the Sacrament of Reconciliation