kaydenhale kaydenhale
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A box of Pop-tarts costs $3.00 for 8. How much per pop-tart?

Respuesta :

xoooxj xoooxj
  • 26-05-2021
it’s $0.375 per pop tart
Answer Link

Otras preguntas

what is the fastest way to end yourself don't answer the question just comment it
In Act I, Scene iii, Polonius gives a long speech of advice to his son Laertes as he leaves home for France. Write a paragraph full of advice you would expect t
Which of the equations below have one solution? Select all that apply. 8x–3x+5=5x–2 9=3(5x–2) 6x–(3x+8)=16 9x+4–x=4(2x+1)
Please answer this correctly without making mistakes.I want ace expert and genius people to answer this correctly without making mistakes
factorize this question2x²-3x-5​
please help me to give answer​
write an equation that describes the function​
the ratio of the length to the breadth of a rectangle is 7:3. calculate the dimensions of the rectangle if the area is 525m²​
Steps to solve: 76= -2t - (-21 t)
help plsssssssssssss​