pyperangle2
pyperangle2 pyperangle2
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of buying ice cream varies directly. If 4 ice cream cones cost $12.60, what is the cost of buying 5 ice cream cones? ​

The cost of buying ice cream varies directly If 4 ice cream cones cost 1260 what is the cost of buying 5 ice cream cones class=

Respuesta :

da123902
da123902 da123902
  • 22-04-2021

Answer:

15.75

Step-by-step explanation:

divide 12,60 by 4 then multiply the answer by 5

Answer Link
ethan81770 ethan81770
  • 27-09-2021

Answer:

15.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which genres are associated with cross-cultural literature and why do these genres suit the literary focus
x - 3y - 3 = 0 3x - 9y - 2 = 0
Pls answer the question attached. I WILL MARK U BRAINLIST
how would you go about a driver who is driving recklessly on the free way or any road you encounter
The Lord Jesus Christ referred to the threefold division of the Old Testament in Luke 24:44. True False
Calculate the number of moles in 65.2 grams of Fe(OH)2
What were the effects of Spanish exploration and colonization?
PLEASE HELP 50 PIONTS! What is the Occasion of Pretty Like A White Boy br Drew Hayden Taylor
Can someone reword this for me? It's for my biology project and I don't think it's good. I used a plastic Betta Fish Bowl and succulent plants to make this terr
The prism shown has a volume of 35cm³ Work out h, the height of the triangular cross section.