engelkil000
engelkil000 engelkil000
  • 22-04-2021
  • History
contestada

The options are Anasazi, Bering strait , Inuit ,Northwest coast indians

The options are Anasazi Bering strait Inuit Northwest coast indians class=

Respuesta :

dora259
dora259 dora259
  • 25-04-2021

Answer:

i hope it helps :)

Explanation:

Ver imagen dora259
Answer Link
haileyjohnson16
haileyjohnson16 haileyjohnson16
  • 26-04-2021
From top to bottom
1 Bering strait
2 Inuit
3 Northwest coast Indians
4 Anasazi
Answer Link

Otras preguntas

2. A(n) contract is formed when the executor or administrator of a person's estate promises to pay off owed debt with their personal funds. O agreement of consi
A store sells ice cream with assorted toppings. They charge $$3.00 for an ice cream plus $50 cents per ounce of toppings. How much does an ice cream cost with
Need answers NOW!!!!
The sum of 19 and a number x is equal to 22
udshgfoisudhfgoiushdfgoiushdgfoiuhsdoifguhsoiduhgiouhsdfgsdfg
If 2 bags or rice cost $3 then how much would 20 bags cost?
Question 27 (2 points) How many grams of Cu are in 1.480 x 1025 cu atoms? a 1,500g b 1,562.36g c 1,5625 d 1,5605 Next Page ce au clic Next Page will not be able
which act attempted to end wars with native Americans​
Write this sentence correctly. even though we set by the fire we feeled two cold *
Find the unit rate : $3.60 for 3 pounds of apples. How much does it cost for 1 pound of apples