Easy math worth 50 points Bc I’m desperate lol but I swear it’s not that hard only I can’t do it

5 ounces of soybean oil which costs $1 per ounce were combined with 10 ounces of canola oil
which costs $4 per ounce. Find the cost per ounce of the mixture.