26wolfordr 26wolfordr 21-04-2021 Mathematics contestada One apple costs$ 0.55 at the grocery store. Customers receive one free apple for every 88 apples that they buy. Anna paid a total of $8.80 for her apples. How many free apples did Anna receive?