aniyagarrett4894 aniyagarrett4894
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 10 pineapples cost 20$ whats the cost for 1

Respuesta :

jeremiahbedford
jeremiahbedford jeremiahbedford
  • 26-03-2021

Answer:

2$ per because 10 divided by 20 equals 2

Step-by-step explanation:

Answer Link
blessediamjbg blessediamjbg
  • 26-03-2021
2
Because just because so please trust me on this Mannnnn if you get it wrong I’m sorry mannnn but you won’t I know you won’t mannnn go for it
Answer Link

Otras preguntas

The Philadelphia Plan was
Species are disappearing at an accelerating rate through human action, primarily habitat destruction but also pollution and the introduction of exotic species
In "Boy Flying," what does the boy miss? A. the experience of swooping up and down like a bird in mid-flight B. the view of the world and peace and quiet fro
Federalists believed that government should be controlled by
How many marine iguanas are left
When you are eating a celery stick, you are eating the _____ tissue of a plant. - vascular - ground - dermal
Which of the following bodily organs or systems can be affected by ionizing radiation? Glands, Eyes, Genitals, Nervous system, Gastrointestinal system?
The Connecticut Bueller theory assumes that particles of an ideal gas are
There appears to have been no mass extinction associated with the _____ period.
____ Turns food into a new form: a form that cells can use. A chemical change. B grinding.