Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLIEST ANSWER! can someone quickly please help me with this? 20 PTS!!!
Which of these structures is found in both plant and animals cells? a.chloroplasts b.cell walls c.centrioles d.vacuoles?
What group of organisms do not have cell walls?
How much does it cost to drive 30 miles at $0.55 per mile? (express your answer in dollars and cents.)?
Which is one way that the unicellular bacteria E. coli is different from a multicellular oak tree?
The phrase "uncontrollable outlays" refers to the fact that
When you dry mushrooms, they lose 72% of their weight. What weight of fresh mushrooms do you need in order to get 12.25 lb of dried mushrooms?
Herbivory is an example of a ________ interaction.
A water and salt b water and sugar c water and hcl d water and naoh which of these substances would be a poor conductor of electricity? a.b) c.d)
Why do you think liesel did not seize the opportunity to kiss rudy?