angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

In act 5, why does Hippolyta believe the lovers' story of their time in the forest? A. She believes the women because she's a queen. B. She wants to defend th
does x=1.6 satisfy the equation 6-4x=-x/4? explain
Who is the speaker in Sandburg's "Grass"? A. A conductor B. A passenger C. The grass D. Napoleon
Describe FOUR factors that may have an influence on the effectiveness of an antimicrobial treatment using various microbial control methods.
what is kinetic energy
Which type of bond will form between two chlorine atoms?
How did the failure of the League of Nations to prevent world war 2 affect the formation of the United Nations
Which of the following is a correctly written compound word? A. Thirty one B. Self-evident C. Quickly-running D. Spur of the moment-decision
A prism has a volume of 512 cubic feet. The width of the prism is 8 feet. Could this prism be a cube? Why or Why not?
what is the zero of this function x^2 +3x-4